Skuska

Vinohrady PD Čachtice, sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti Vrbovský región, na posledných severných výbežkoch Malých Karpát, kde sú vinohradnícke obce Čachtice a Častkovce. Vinohradníctvo v samotnej obci má dlhú tradíciu, ktorá siaha do čias Rimanov. Najväčší rozmach vinohradníctva a vinárstva bol v dobe vlády „Čachtickej pani“ Alžbety Báthoryovej. Toto čachtické červené víno dobylo aj viedenský dvor Márie Terézie. Na tradíciu vinárstva sme nadviazali a aktuálne je naša produkcia limitovaná sériami kvalitných prívlastkových vín z vlastnej produkcie. Obhospodarujeme 42 ha viníc a medzi našich najväčších odberateľov hrozna patrí vinárstvo Mrva&Stanko. Naše vyrobené vína dozrievajú v starobylej pivnici rodiny Nádašdyovcov.

Hrozno dopestované v našich vinohradoch spracovávame vo vlastnom pivničnom hospodárstve, hrozno z iných lokalít nenakupujeme. Kapacita pivnice je 10 vagónov, t.j. 100 000 litrov vína. Víno, produkované z našej pivnice, je vyrobené čiastočne riadenou fermentáciou.

Charakteristické znaky našich vín: naše vína sú suché, aromatické, plné extraktné, so zemito-minerálnym nádychom.

Odrodová skladba: Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Rulandské biele, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Rulandské modré, Merlot, Dornfelder, Dunaj. Okrem predaja vína Vám vieme pripraviť i degustáciu v našom vinárstve s občerstvením a odborným výkladom.

Ponuka vín


2011
2012
2013